wyróżnienie_skan
Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy. Celem konkursu jest promowanie organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz inicjatyw wspólnych i ich działań na terenie miasta.
 
Z wielką przyjemnością pragnę Państwa poinformować, iż "flagowy" projekt realizowany przez Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”, czyli Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów 2019 – Polska Liga Showdown otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2019 roku „Przechodzący przez rzekę”.
 
Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy. Celem konkursu jest promowanie organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz inicjatyw wspólnych i ich działań na terenie miasta.
 
Poniżej garść informacji o naszej wyróżnionej inicjatywie.
 
Największym projektem realizowanym przez KSN Łuczniczka Bydgoszcz w 2019 r. była Polska Liga Showdown, czyli cykl turniejów sportowych, z których jeden został objęty honorowym patronatem Prezydenta Bydgoszczy P.  Rafała Bruskiego, w mało jeszcze znanej, ale bardzo widowiskowej grze dla osób niewidomych i niedowidzących, czyli w showdownie, która to dyscyplina w swych ogólnych zasadach i kształcie przypomina skrzyżowanie tenisa stołowego z cymbergajem. Projekt współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2018 pn. „Szansa - Rozwój - Niezależność”.
 
Celem projektu był wzrost poprzez sport aktywności osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu wzroku, poprawa ich umiejętności i sprawności ogólnej, a także wzrost aktywności społecznej i życiowej osób objętych projektem. Zostało to osiągnięte po przez rozegranie cyklu turniejów showdown w formule Grand Prix i wyłonienie najlepszych zawodników z dysfunkcją narządu wzroku w kraju w tej dyscyplinie w kategoriach Kobiet, Mężczyzn oraz drużyn,
 
W ramach projektu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów 2019 odbyło się pięć 3-dniowych turniejów w kategoriach indywidualnej oraz drużynowej. Reprezentacje na turniejowe rozgrywki mogły zgłaszać kluby zrzeszające zawodników showdown z dysfunkcją narządu wzroku oraz inne nieformalne zrzeszenia graczy showdown. Łącznie wzięło w nich udział ok. 300 zawodników. W rozgrywkach brali udział zawodnicy bardzo zaawansowani (w tym członkowie polskiej kadry narodowej) oraz zupełni adepci.
 
Rezultatem ogólnopolskiego charakteru projektu było to, że niewidomi i niedowidzący zawodnicy z Bydgoszczy grający w showdowna mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się z topowymi zawodnikami z terenu całej Polski w tym z kadrą narodową. Efektem pośrednim takiego stanu rzeczy jest złoty medal Mistrzostw Świata Showdown zdobyty przez Agnieszkę Bardzik, reprezentantkę KSN Łuczniczka Bydgoszcz. Wzrost formy sportowej reprezentowanej przez bydgoskich showdownistów przełożył się na inne liczne sukcesy na arenie krajowej.
 
informacje o planowanych turniejach oraz o ich rezultatach ukazały się w prasie lokalnej oraz środowiskowej, a dzięki profilowi na Facebooku - Polska Liga Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów oraz dedykowanemu dyscyplinie showdown kanałowi na YouTube - Showdown 360 dotarły do miłośników showdowna na całym świecie.
 
Więcej szczegółów dotyczących konkursu Przechodzący Przez Rzekę znajdziecie Państwo pod poniższym adresem.
https://www.bydgoszcz.pl/bcopw/aktualnosci/tresc/news/przechodzacy-przez-rzeke-rozstrzygniety/
 
Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes Zarządu KSN Łuczniczka Bydgoszcz
Łukasz Skąpski