Drukuj
Zgodnie z programem wizyt Młode osoby goszczące w przyjaznychmurach Stowarzyszenia miały okazję zapoznać się z zasadami działania Organizacji Porzytku Publicznego działających w ramach III sektora.  Treść: W minionym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek 2, 4 i 6 marca w siedzibie Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka" znajdującego się w Bydgoszczy przy ul. Krasińskiego 3A odbyły się Wizyty studyjne odbywające się w ramach realizowanego przez miasto Bydgoszcz projektu „Młodzi, Zdolni, Kompetentni Wolontariusze” w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, oś priorytetowa I: Osoby młode na rynku pracy; działanie 1.4 Młodzież solidarna w działaniu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.  Zgodnie z programem wizyt Młode osoby goszczące w przyjaznychmurach Stowarzyszenia miały okazję zapoznać się z zasadami działania Organizacji Porzytku Publicznego działających w ramach III sektora. Gospodarze wizyt – członkowie Zarządu Stowarzyszenia, Georgina Myler oraz Łukasz Skąpski opowiedzieli o funkcjonowaniu, organizacji pracy, obszarach działania swojego Klubu. Przedstawili także źródła pozyskiwania funduszy na działalność. Opisali proces realizowania zadań zleconych itp. Natomiast wieloletni członek KSN Łuczniczka Bydgoszcz, paraolimpijski medalista Tomasz Chmurzyński, opisał krok po kroku, proces powstawania Stowarzyszenia oraz w przystępny i merytoryczny sposób przedstawił stronę formalną jego funkcjonowania – dokumentacja, administracja itp.  W części praktycznej, która spotkała się z chyba największym entuzjazmem wolontariuszy, młode osoby mogły przez chwilę wcielić się w rolę instruktora osoby niewidomej i pod czujnym okiem Tomasza Chmurzyńskiego z większym lub mniejszym efektem próbowały wytłumaczyć swoim ubranym w nieprzeźroczyste gogle kolegom i koleżankom z grupy proste ćwiczenia fizyczne. Miały też niepowtarzalną możliwość rozegrania krótkiego meczu w showdowna, który to sport jest czymś na kształt tenisa stołowego dla niewidomych. Pozwoliło to im zapoznać się ze specyficznym, zupełnie odmiennym sposobem postrzegania świata przez osoby z dysfunkcją narządu wzroku.  Wizyty studyjne w Pomorsko-Kujawskim Klubie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka" pozwoliły młodym osobom zapoznać się z realiami funkcjonowania stowarzyszenia i przybliżyły im specyfikę środowiska osób niewidomych i niedowidzących, które mimo swych ograniczeń żyją pełnią życia i realizują się po przez sport.
Zgodnie z programem wizyt Młode osoby goszczące w przyjaznychmurach Stowarzyszenia miały okazję zapoznać się z zasadami działania Organizacji Porzytku Publicznego działających w ramach III sektora.
W minionym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek 2, 4 i 6 marca w siedzibie Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu
i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka" znajdującego się w Bydgoszczy przy ul. Krasińskiego 3A odbyły się Wizyty studyjne odbywające się w ramach realizowanego przez miasto Bydgoszcz projektu „Młodzi, Zdolni, Kompetentni Wolontariusze” w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, oś priorytetowa I: Osoby młode na rynku pracy; działanie 1.4 Młodzież solidarna w działaniu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.
 
Zgodnie z programem wizyt Młode osoby goszczące w przyjaznychmurach Stowarzyszenia miały okazję zapoznać się z zasadami działania Organizacji Porzytku Publicznego działających w ramach III sektora. Gospodarze wizyt – członkowie Zarządu Stowarzyszenia, Georgina Myler oraz Łukasz Skąpski opowiedzieli o funkcjonowaniu, organizacji pracy, obszarach działania swojego Klubu. Przedstawili także źródła pozyskiwania funduszy na działalność. Opisali proces realizowania zadań zleconych itp. Natomiast wieloletni członek KSN Łuczniczka Bydgoszcz, paraolimpijski medalista Tomasz Chmurzyński, opisał krok po kroku, proces powstawania Stowarzyszenia oraz w przystępny i merytoryczny sposób przedstawił stronę formalną jego funkcjonowania – dokumentacja, administracja itp.
 
W części praktycznej, która spotkała się z chyba największym entuzjazmem wolontariuszy, młode osoby mogły przez chwilę wcielić się w rolę instruktora osoby niewidomej i pod czujnym okiem Tomasza Chmurzyńskiego z większym lub mniejszym efektem próbowały wytłumaczyć swoim ubranym w nieprzeźroczyste gogle kolegom i koleżankom z grupy proste ćwiczenia fizyczne. Miały też niepowtarzalną możliwość rozegrania krótkiego meczu w showdowna, który to sport jest czymś na kształt tenisa stołowego dla niewidomych. Pozwoliło to im zapoznać się ze specyficznym, zupełnie odmiennym sposobem postrzegania świata przez osoby z dysfunkcją narządu wzroku.
 
Wizyty studyjne w Pomorsko-Kujawskim Klubie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka" pozwoliły młodym osobom zapoznać się z realiami funkcjonowania stowarzyszenia i przybliżyły im specyfikę środowiska osób niewidomych i niedowidzących, które mimo swych ograniczeń żyją pełnią życia i realizują się po przez sport.
 
fotogaleria do wizyt studyjnych