Zdjęcie przedstawia zawodniczki oraz Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz trzymających w rękach wyróżnienia oraz medale wraz z Wiceprezydent Bydgoszczy

"Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirowania. Ma moc łączenia ludzi"

 

Zdjęcie przedstawia zawodniczki oraz Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz trzymających w rękach wyróżnienia oraz medale wraz z Wiceprezydent Bydgoszczy.

Czwartego marca w bydgoskim Ratuszu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W odpowiedzi na specjalne zaproszenie Prezydenta Miasta, Pana Rafała Bruskiego gościła w nim bowiem grupa topowych zawodniczek reprezentujących Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka" wraz z włodarzami Klubu. Niecodzienność wydarzenia polegała na tym, że spotkanie to miało na celu uhonorowanie niepełnosprawnych, a jednak wybitnych zawodniczek, które w minionym oraz bieżącym roku były zdobywczyniami laurów na światowych arenach sportowych, a także, co okazało się ogromnym zaskoczeniem dla samych zainteresowanych, złożenie wyrazów uznania i podziękowań na ręce osób, których praca się do tego przyczyniła.

Pierwszą uhonorowaną zawodniczką była Agnieszka Bardzik, która na Mistrzostwach Świata Showdown, które odbyły się we Włoszech w terminie 30.09-06.10.2019 r. pod czujnym okiem trenera polskiej kadry showdown, Bydgoszczanina Łukasza Skąpskiego, wraz z pozostałymi członkami polskiego teamu była zdobywczynią pierwszego miejsca w kategorii drużynowej.

Kolejnymi zawodniczkami, które spotkało te wyróżnienie były wielokrotne Mistrzynie Polski w kolarstwie tandemowym na szosie i torze, Angelika Biedrzycka z pilotką Edytą Jasińską, które na Mistrzostwach Świata w Para Kolarstwie Torowym w Kanadzie, które odbyły się w terminie 31.01-03.02.2020 r. wraz z męskim tandemem Adamem Brzozowskim i pilotem Kamilem Kuczyńskim wywalczyły srebrny medal w kategorii: sprint drużynowy. Należy dodać, że w kolejnych trzech konkurencjach: 3 km - na dochodzenie, 1 km - czasówka i 200 m - sprint wywalczyły 6 miejsca. Tym samym stając się prawdopodobnie faworytkami w wyścigu o możliwość reprezentowania Polski na zbliżających się igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Ostatnią zawodniczką goszczącą u Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego była kolejna dwukrotna zdobywczyni Mistrzostw Polski w kolarstwie tandemowym Karolina Rzepa, która na Mistrzostwach Świata w Para Kolarstwie Szosowym w Holandii, które odbyły się w terminie 11-15.09.2019 r. wraz z pilotką Edytą Jasińską zajęła 7 miejsce w kategorii: jazda indywidualna na czas oraz 11 miejsce w kategorii: ze startu wspólnego.

Na spotkanie zostali zaproszeni także Wiceprezes Zarządu KSN Łuczniczka Bydgoszcz, a jednocześnie Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Cross Krzysztof Badowski oraz Prezes Zarządu KSN Łuczniczka Bydgoszcz będący jednocześnie Trenerem Polskiej Kadry Showdown Łukasz Skąpski.

Zaproszonym do ratusza gościom towarzyszyli Redaktor m.in. Expressu Bydgoskiego, wielki przyjaciel stowarzyszenia Marek Fabiszewski, od lad towarzyszący KSN Łuczniczka Bydgoszcz, w swych licznych artykułach opisujący sukcesy niewidomych i niedowidzących sportowców reprezentujących barwy Klubu oraz druga Wiceprezes Zarządu Georgina Myler, będąca podporą Stowarzyszenia dbającą o codzienne funkcjonowanie tak dynamicznie i wielotorowo działającej organizacji.

Na wstępie Wiceprezydent Bydgoszczy Pani Iwona Waszkiewicz pełniąca honory gospodarza spotkania, cytując słowa Nelsona Mandeli - "Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirowania. Ma moc łączenia ludzi" - pogratulowała reprezentantkom KSN Łuczniczka Bydgoszcz wybitnych osiągnięć sportowych. - Doskonale znają Panie tę moc, która motywuje do działania, do pokonywania wszelkich barier i ograniczeń, do osiągania wielkich sukcesów, do spełniania marzeń. – dodała.

Wiceprezydent zwracając się do Trenera Polskiej Kadry Showdown Łukasza Skąpskiego podkreśliła, że Każde zwycięstwo odzwierciedla ciężką pracę zarówno zawodnika, jak i trenera. Połączenie ich ogromnych możliwości i umiejętności, stało się powodem do zasłużonej dumy i radości, ale powinno stać się również motywacją do dalszej pracy.

Podkreśliła także, że wszystkie te wspaniałe osiągnięcia trenerskie i zawodnicze odzwierciedlają ciężką pracę, profesjonalne zarządzanie oraz umiejętne budowanie wiary w sukces całego Zarządu Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka", a w szczególności Wiceprezesa Krzysztofa Badowskiego, który jest niejako jego siłą napędową.

Na zakończenie spotkania Pani Iwona Waszkiewicz złożyła zapewnienie, że KSN Łuczniczka Bydgoszcz cieszy się wielkim uznaniem i z tej przyczyny może liczyć na wsparcie ratusza we wszelkich sprawach. Natomiast w imieniu Prezydenta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego życzyła wszystkim obecnym niegasnącego zapału, niezmiennej odwagi i wytrwałości w sięganiu po najwyższe trofea oraz dalszego, tak efektywnego sławienia dobrego imienia kraju, miasta i Klubu, a także nieustającego dążenia do zmieniania świata na lepsze.

Mimo iż nie wszyscy trenerzy kolarstwa byli obecni , Edyta Jasińska nie tylko jest pilotem ale również trenerem sekcji kolarskiej KSN Łuczniczka, to im też chcielibyśmy podziękować : Mirosław Jurek – trener kadry kolarstwa tandemowego niepełnosprawnych oraz Grzegorz Ratajczyk , któremu należą się wielkie podziękowania , ponieważ to on szczególnie przygotowywał dziewczyny do startu na torze. Pan Grzegorz bezinteresownie pomagał w przygotowaniach i poświęcił wiele cennego czasu by pomóc przygotować się naszym kolarkom do startu w Mistrzostwach Świata na torze, na co dzień jest trenerem kadry w kolarstwie torowym kobiet na średnim dystansie- pełnosprawnych.