zawodnicy klubu

Po intensywnych przygotowaniach , udziałach w obozach oraz zgrupowaniach narciarsko – biathlonowych, sezon zimowy zakończyliśmy w startach na zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Na znanym już naszym zawodnikom stadionie Biathlonowym w Kościelisku w dniach 27-30.01.2020r. odbyły się V Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biathlonie nasz Klub reprezentował Krzysztof Badowski, który zajął 9 miejsce w sprincie i 9 miejsce w biegu indywidualnym w kategorii senior.

Od 9 -21 lutego zawodnicy kategorii senior szlifowali formę i poprawiali technikę podczas obozu narciarskiego, przygotowując się do najważniejszego startu sezonu czyli mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym osób niewidomych i słabowidzących. Zakwaterowanie tradycyjnie w Kościelisku u Gąsieniców, pięknie położonym pensjonacie, obok biegnie trasa narciarska, a z okien widać „śpiącego rycerza”. 700m dalej wejście do doliny Kościeliskiej gdzie biegacze długodystansowi mogli trochę pobiegać bez nart. Warunki pogodowe idealne, dużo śniegu, pogoda słoneczna, trasy biegowe codziennie przygotowywane, sprzyjało to intensywnym treningom. Nie zapomnieliśmy o wypadzie na Termy Chochołowskie by rozluźnić ciało oraz o spacerach po Zakopiańskich Krupówkach.

Na zakończenie sezonu nasi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Biegowym Niewidomych i Słabowidzących organizowanych przez Stowarzyszenie CROSS, które standardowo odbyły się na stadionie biathlonowym w Kościelisku ( 21-24.02.2020r.) Były to pierwsze zawody, w których uczestniczyło tak wielu zawodników z różnych Klubów z całej Polski, przez co konkurencja była bardzo duża.

Pierwszego dnia odbył się „bieg krótki” stylem klasycznym.

Kategoria młodziczka:

Doman Patrycja: 3 miejsce - brązowy medal

Kategoria młodzik:

Urban Nikodem: 2 miejsce - srebrny medal
Śmiech Łukasz: 4 miejsce
Wróbel Antoni: 5 miejsce
Łyszkiewicz Szymon: 7 miejsce
Gruszczyński Marcin: 10 miejsce

Kategoria Junior:

Jażdżewski Kacper: 6 miejsce
Walczak Kacper: 9 miejsce

Kategoria Seniorka:

Myler Georgina: 1 miejsce - złoty medal

Kategoria Senior:

Badowski Krzysztof: 8 miejsce
Katafiasz Bartosz: 13 miejsce

Drugiego dnia odbył się start biegu długiego stylem dowolnym, czyli można było wybrać czy jeździ się stylem klasycznym „w torach” czy stylem dowolnym czyli „łyżwą”

Kategoria młodziczka:

Doman Patrycja: 3 miejsce - brązowy medal

Kategoria młodzik:

Urban Nikodem: 2 miejsce - srebrny medal
Gruszczyński Marcin: 3 miejsce – brązowy medal . Wielkie zaskoczenie, bo w biegu krótkim zajął 10 miejsce. Widać, że Marcinowi idzie lepiej „łyżwa” na dłuższym dystansie.
Śmiech Łukasz: 4 miejsce
Łyszkiewicz Szymon: 7 miejsce
Wróbel Antoni: 9 miejsce

Kategoria Junior:

Jażdżewski Kacper: 4 miejsce
Walczak Kacper: 7 miejsce

Kategoria Seniorka:

Myler Georgina: 1 miejsce - złoty medal

Kategoria Senior:
Badowski Krzysztof: 5 miejsce
Katafiasz Bartosz: nie ukończył

Zwycięzcy otrzymali medale, Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.

To były pierwsze medale w roku 2020 przywiezione przez naszych zawodników. Z dorobkiem 7 medali znaleźliśmy się w czołówce najlepszych Klubów z całej Polski.

Udział w obozach oraz starty w zawodach rangi Mistrzostw Polski dofinansowane są przez Miasto Bydgoszcz.

Fotorelacja:link