Jubileusz Pani Krystyny podczas 25 lecia KSN Łuczniczka
Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka Bydgoszcz w 2022 roku obchodzi 25-lecie działalności.
 
Co prawda w sądzie został zarejestrowany 13 grudnia 1996 roku, ale zaczął funkcjonować 14 lutego 1997 roku. Założycielami byli: Krystyna Misterek, Jadwiga Wegner-Henselek, Krystyna Krzemkowska i Andrzej Sargalski.
82-letnia Krystyna Misterek, która od początku była sekretarzem klubu, teraz jest sekretarzem honorowym klubu z ul. Krasińskiego. Może pochwalić się klubową legitymacją nr 3.
W środowisku niewidomych i słabowidzących jest od 60 lat, dokładnie od marca 1962 roku.

Radiowze Spdzielni Gryf Krystyna Misterek

Zaczynała jako kulturalno-oświatowa w Polskim Związku Niewidomych z siedzibą na rogu Libelta i Krasińskiego. Potem były przenosiny na ul. Kołłątaja, gdzie pracowała w radiowęźle. Urozmaicając program czytała słuchaczom ciekawe pozycje z literatury pięknej. Na koniec ul. Fordońska i praca w rehabilitacji na rzecz niewidomych i słabowidzących.
Była też konferansjerką i opiekowała się zespołem muzycznym i wokalnym niewidomych, towarzyszyła im podczas zagranicznych wyjazdów i koncertów.

1999r Zebranie PKKKFSITNIS łuczniczka od lewej Grka Maryla Herman Franciszek Misterek Krystyna

Bardzo aktywna w Spółdzielni Niewidomych Gryf, a potem w KSN Łuczniczka Bydgoszcz. Jak sama przyznaje: - To było i jest moje życie. Zawarłam związek z oświatą, kulturą, sportem i turystyką.
Krystyna Misterek pracowała też w Starcie-Astorii.

Tuchula krgle klasyczneKrystyna Misterek

Pomysł założenia klubu sportowego KSN Łuczniczka, w którym niewidomi i słabowidzący mogliby się spotykać i realizować, zakiełkował w spółdzielni Gryf. Stamtąd przejęto dwie sekcje: szachową i warcabową. Potem doszły brydż, kręgle i inne dyscypliny, aż po strzelectwo laserowe i pneumatyczne, nordicwalking, showdown i kolarstwo tandemowe.

Pani Krysia i jej ukochane kijki Gminne zawody Nordic Walking Osielko 2014r

Pani Krysia jest dumna z powołania do życia wielu sekcji sportowych w klubie, ale najbardziej lubi pływanie (wszystkie dystanse i style), nordicwalking i co najważniejsze - bo masowe - turystykę. Jak sama mówi, w ten sposób zwiedziła kawał świata.
 
Krystyna Misterek za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz środowiska niewidomych i słabowidzących przez całą swoją zawodową karierę odebrała wiele wyróżnień, dyplomów, odznaczeń i medali.
 
W 1974 roku została wyróżniona przez ministra kultury i sztuki Józefa Tejchmę odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Krystyna Misterek z odznaczeniem

W marcu 2011 roku odebrała legitymację członka nadzwyczajnego nr 1 Polskiego Związku Niewidomych.
Tego samego roku, 15 lipca, dostąpiła najwyższego zaszczytu - otrzymała Złoty Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
 
Krystyna Misterek mimo przejścia na emeryturę nadal żyje sprawami KSN Łuczniczka Bydgoszcz i środowiska niewidomych i niepełnosprawnych. I cieszy się z każdego sukcesu organizacyjnego i sportowego klubu i jego członków.