Na początku lipca bydgoscy bowlingowcy rywalizowali we Włocławku, a w połowie miesiąca w Opolu. W turnieju organizowanym przez Pionek Włocławek w kategorii B3 z bardzo dobrym wynikiem 1163 pkt. zwyciężyła Honorata Borawa, w kategorii B1 3. miejsce zajęła Katarzyna Świątek – 625 pkt., zaś 4. Magda Rataj – 606 pkt. W B2 4 lokata przypadła Mirce Malcherek – 880 pkt.

W Opolu ogólnopolski turniej połączony był z Pucharem Polski. W kategorii B1 Katarzyna Świątek zajęła w obu imprezach 2. miejsce. W turnieju wykulała 446 pkt., zaś w pucharze najpierw w półfinale pokonała trzecią w turnieju – 424 pkt. klubową koleżankę Magdę Rataj. 176:168, zaś w finale uległa Grażynie Krysiak – 125:199. Rataj w pojedynku o 3. miejsce w pokonała Barbarę Szypułę (KoMar Piekary Śl.) 177:155. W B2 na 8. miejscu zakończyła turniej Mirosława Malcherek – 669 pkt., a na 10 Jolanta Szapańska – 615. W kategorii B3 Honorata Borawa zajęła w turnieju 4. pozycję – 832 pkt., podobnie w Pucharze Polski przegrywając w półfinale z Zofią Sarnacką z Olsztyna 283:300, a w spotkaniu o 3 miejsce z Jolantą Pazurkiewicz, także z Olsztyna 267:284. Asystentem zawodniczek B1 i B2 był Krystian Malcherek.

Udział w tych imprezach był możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony klubu oraz firmy Agrolok za co bowlingowcy gorąco dziękują.

Opracował: Kazimierz Fiut