zawodniczki klubu

Niewidome zawodniczki naszego klubu Karolina Rzepa i Katarzyna Świątek zajęły dwie czołowe lokaty w rozegranym w Opolu Pucharze Polski niewidomych i słabo widzących w bowlingu.

Rywalizacja w Opolu przebiegała w dwóch turach. Najpierw odbyły się eliminacje składające się z sześciu gier, a następnie czołowa czwórka rozgrywała półfinałowe i finałowe pojedynki składające się z trzech gier. W kategorii B1 kobiet po eliminacjach na czele plasowały się trzy reprezentantki KSN Łuczniczka. Prowadziła Rzepa – 647 pkt., przed Świątek – 556 pkt., a trzecia była Magdalena Rataj – 501 pkt. (wszystkie absolwentki K-PSOSW nr 1 im. L. Braille’a). W półfinale Rzepa pokonała Barbarę Szypułę z Piekar Śląskich 300:172, zaś Świątek wygrała z Rataj 249:214. W finale Rzepa ponownie zaliczyła 300 pkt,. natomiast Świątek uzyskała 202 pkt. W pojedynku o trzecie miejsce Rataj uległa Szypule różnicą 6 pkt. (245:261) i ostatecznie uplasowała się na 4 pozycji. Trenerem i asystentem bydgoskich zawodniczek jest Kazimierz Fiut. W kategorii B2 na 5 pozycji ukończyła eliminacje Mirosława Malcherek – 781 pkt. Do awansu do finałowej czwórki zabrakło jej 4 pkt.