zawodnicy_klubu

Nasza zawodniczka niewidoma Karolina Rzepa zajęła trzecie miejsce w Pucharze Polski w kręglach klasycznych

Turniej, który odbył się w kręgielni w Pucku, składał się z dwóch części: eliminacji i z finału, do którego kwalifikowały się cztery czołowe zawodniczki. W grach eliminacyjnych Rzepa (asystent Kazimierz Fiut), rywalizująca w kategorii B1 zdobyła 399 pkt. i plasowała się na 2 pozycji za Barbarą Szypułą (KoMar Piekary Śląskie) – 403, a przed Reginą Szczypiorską – 397 i Grażyną Kamińską (obie (Morena Iława) – 316. Bardzo emocjonujący był finał, gdzie to ostatnie rzuty decydowały o końcowej kolejności. Ostatecznie najlepiej spisała się wielokrotna mistrzyni kraju Szczypiorska dopisując do swojego dorobku 404 pkt. – łącznie 801 i ona też zdobyła Puchar Polski. Drugie miejsce zajęła Szypuła – 381 – łącznie 784 pkt, zaś trzecie reprezentantka KSN Łuczniczka Rzepa – 380 – łącznie 379 pkt.

Blisko finałowej czwórki byli Magdalena Rataj i Władysław Wakuliński. W eliminacjach kategorii B1 Rataj zajęła piąte miejsce – 285 pkt., zaś dziewiąte Katarzyna Świątek – 220 pkt. (asystent Wakuliński), natomiast w kategorii B3 mężczyzn Wakuliński uplasował się również na piątej pozycji – 677pkt. 20. był Janusz Polakowski – 392 pkt.