Drukuj
Rafał Machnikowski w trakcie biegu z przewodnikiem

W dniu 05.06.2016 roku w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w ramach II Bydgoski Bieg Przedsiębiorców Na dystansie 10 km wystartowało 30 zawodników i zawodniczek, wspieranych przez przewodników.

Bardzo wymagającą trasę najszybciej w kategorii T-12 (niedowidzący) pokonał: Tomasz Chmurzyński z KSN Łuczniczka Bydgoszcz . Kolejne miejsca na podium zajęli: Mariusz Gołąbek (Jantar Gdańsk) oraz Grzegorz Małowiecki (Szczecin ) po zaciętej walce z Przemysławem Musiałem z KSN Łuczniczka Bydgoszcz, który zajął ostatecznie czwarte miejsce ,przegrywając brązowy medal o 2 sekundy , Wojciech Debner KSN Łuczniczka był piąty.

W kategorii T-12 Kobiet (niedowidzące) Pierwsze miejsce zajęła Maria Dobies z Płocka, drugie Anna Karaś ze Szczecina, a brązowy medal Renata Plewińska z Leszna. W kategorii T-11 (niewidomi) Mężczyzn , pierwsze miejsce i złoty medal Mariusz Zacheja z Syrenki Warszawa, drugie miejsce Adam Kruczkowski KSN Łuczniczka Bydgoszcz, trzecie miejsce i brązowy medal Rafał Machnikowski KSN Łuczniczka Bydgoszcz.

Zawody były bardzo zacięte i o podium walczono do ostatnich metrów. Nagrody wręczała Wiceprezydent Bydgoszczy Pani Anna Mackiewicz.

Chciałbym podziękować Biuru Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą w organizacji i sprawnemu przebiegowi Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzacych które, po raz kolejny zorganizowaliśmy w Bydgoszczy.- Koordynator Mistrzostw Krzysztof Badowski, członek Rady Krajowej Stowarzyszenia Kultury Fizycznej , Sporu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross”z siedzibą w Warszawie - organizatora zawodów.

Mistrzostwa zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.