baner
 
Ze względu na opóźnienia w realizacji projektu wynikających z sytuacji epidemicznej spowodowanej COVID-19, miniony turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów był dopiero trzecim z siedmiu zaplanowanych turniejem w tegorocznej odsłonie Polskiej Ligi Showdown realizowanej przez Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka", a  finansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2019 pn. "Kierunek Aktywność".
 
Trzeci indywidualny turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów - Polska liga Showdown odbył się w terminie 20-23.08.2020 w hotelu Stacja Kutno. Był to już drugi w historii turniej showdowna w tym miejscu. Zgodnym zdaniem wszystkich obecnych na turnieju osób "Miasto róż" i sam hotel Stacja Kutno potwierdziły, że są doskonałym pod każdym względem miejscem do przeprowadzania showdownowych rozgrywek.
 
Miniony turniej z pewnością zostanie zapamiętany przez wszystkich uczestników z jednego powodu, a mianowicie wręcz niemożliwych temperatur, które w dwóch z trzech sal, gdzie stały stoły i odbywały się rozgrywki, sięgały 40 stopni Celsjusza. W trzeciej sali na całe szczęście była klimatyzacja. Sala ta bardzo szybko zyskała popularność, a zawodnicy czekali na chwilę, kiedy będą mogli w niej rozegrać swoje mecze i co w sumie dziwne, trochę się schłodzić.
 
Tak wysokie temperatury nie przeszkodziły jednak nikomu w rozgrywkach, na które tym razem dotarły ekipy aż z 8 klubów. A byli to przedstawiciele IKS Zryw Słupsk, OKS WiM Olsztyn, IKAR Lublin, Podkarpacie Przemyśl, Syrenka Warszawa, SMP Śląsk, DoSAN Wałbrzych oraz gospodarzy KSN Łuczniczka Bydgoszcz, a także debiutant w showdownowych rozgrywkach, czyli przedstawiciel Klubu Sudety Kłodzko, Witold Górak. 
 
Witold Górak, zajmując w tym turnieju doskonałe 15 miejsce, za swój wyczyn otrzymał tradycyjne dla Polskiej Ligi Showdown wyróżnienie za udany debiut. Drugie wyróżnienie, tym razem za waleczną postawę otrzymał przedstawiciel klubu Podkarpacie Przemyśl Krystian Wierdak, który zajął 8 miejsce de klasyfikując wielu bardziej doświadczonych zawodników.
 
Wybrane mecze tradycyjnie już dla Polskiej Ligi Showdown zostały nagrane przez Mikołaja Rotnickiego w technologii 360 stopni oraz binauralnej. Nagrania dostępne są na profilu FB Ligi oraz na kanale YouTube Showdown 360.
 
Informacje o turnieju ukazały się także w lokalnych mediach. Krótką relację z turnieju można obejrzeć na kanale YouTube TV Kutno pod adresem: ? https://www.youtube.com/watch?v=lRnc3022EuI
 
Podium w kategorii kobiet:
 
1. Kaza Patrycja – Syrenka Warszawa
2. Krupa Paulina – Syrenka Warszawa
3. Parobczak Mariola – OKS WiM Olsztyn
 
Podium w kategorii mężczyzn:
 
1. Aftyka Daniel – IKAR Lublin
2. Wołczyński Adam – DoSAN Wałbrzych
3. Sobiło Krzysztof – Podkarpacie Przemyśl
 
Gratulujemy zajętych miejsc i już teraz zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się prawdopodobnie na początku października.
 
Ze sportowym pozdrowieniem.
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz