Drukuj
Ciechocinek  06-08-2016 dekoracja

W dniu 06.08.2016 roku w Ciechocinku odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w ramach V PÓŁMARATONU UZDROWISKO CIECHOCINEK .

Na dystansie półmaratonu wystartowało 15 zawodników i zawodniczek niewidomych i słabowidzących, wspieranych przez przewodników. Bardzo urozmaiconą trasę najszybciej w kategorii T-12 (niedowidzący) pokonał: Patryk Łukaszewski z Poznania. Tomasz Chmurzyński z KSN Łuczniczka Bydgoszcz zajął drugie miejsce i srebrny medal a brązowy Mariusz Gołąbek (Jantar Gdańsk). Wojciech Debner KSN Łuczniczka był siódmy a Krzysztof Badowski zajął dziesiąte miejsce. Zawody były bardzo zacięte i o podium walczono do ostatnich metrów. Nagrody wręczali m.in. Członek zarządu Województwa Urzędu Marszałkowskiego Sławomir Kopyść oraz Krzysztof Badowski, członek Rady Krajowej Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, Sporu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross”z siedzibą w Warszawie - organizatora Mistrzostw.