srebrni medaliści drużyna

Reprezentacja Polski wywalczyła 12 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych w rozegranych w chorwackiej Koprivnicy mistrzostwach Europy słabo widzących i niewidomych w kręglach klasycznych. W gronie medalistów znalazł się nasz zawodnik Władysław Wakuliński.

Władek rywalizował w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej. I właśnie w tej drugiej wraz ze Zdzisławem Koziejem, Szczepanem Polkowskim, Mieczysławem Kontrymowiczem, Grzegorzem Kanikułą i Albertem Sordylem sięgnął po srebrny medal. Polacy zdobyli 3922 pkt, zaś triumfatorzy Słoweńcy – 3952 pkt, a brązowi medaliści Chorwaci – 3887. Dorobek Wakulińskiego wyniósł 664 pkt.

- Ogromnie się cieszę z medalu. To już mój piąty krążek w karierze (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe). Zagrałem na swoim poziomie, choć mogło być troszeczkę lepiej – ocenił swój występ nasz reprezentant.

 W mistrzostwach mieliśmy jeszcze jednego przedstawiciela, niewidomą Karolinę Rzepę. Tym razem specjalizująca się w bowlingu „Karolcia” pogubiła się na chorwackiej kręgielni i zagrała poniżej oczekiwań. Zakończyła swoją rywalizację na eliminacjach.
- Nie wiem co się stało, nie mogłam znaleźć odpowiedniej ścieżki, brakowało powtarzalności. Mam nadzieję, że w bowlingu odbiję sobie ten nieudany start.
Poza drużyną mężczyzn medale dla biało-czerwonych zdobywali. 2 złote - Jadwiga Dudek w kategorii B2 i Zdzisław Koziej w B1, 3 srebrne – męska drużyna oraz miksty: kategoria B2 Maria Harazim i Stanisław Fortkowski, kategoria B3 – Emilia Sawiniec, Albert Sordyl; brązowe – kategoria B1 – Regina Szczypiorska, kategoria B3 – 2 krążki Albert Sordyl oraz Emilia Sawiniec, żeńska drużyna (Mieczysława Stępniewska, Harazim, Sawiniec).