10 medali zdobyli polscy reprezentanci w bowlingowych otwartych mistrzostwach Japonii osób niewidomych i słabo widzących. W tym gronie znalazła się nasza zawodniczka niewidoma Karolina Rzepa.

Do Tokio wraz z trenerem kadry Przemysławem Antuszewiczem udała się szóstka reprezentantów naszego kraju. Rzepa rywalizująca w kategorii B1 została wicemistrzynią Japonii przegrywając w finale ze swoim kolegą z reprezentacji Zdzisławem Koziejem, aktualnym mistrzem świata. Po eliminacjach zawodniczka Łuczniczki zajmowała 3 miejsce z dorobkiem 801 pkt. Wyprzedzali ją Koziej – 879 pkt. i Japonka Ayako Takagi - 855 pkt. W półfinale „Karolcia” pokonała reprezentantkę gospodarzy 130:93, zaś w finale przegrała z Koziejem 119:166. Rzepa sięgnęła również po brązowy krążek w klasyfikacji All Events (suma wszystkich – 12 gier) – 1531 pkt, a przed nią uplasowali się Takagi – 1716 i Koziej – 1694 pkt. Nasza zawodniczka rywalizowała również w parach, gdzie wespół ze Stanisławem Poświatowskim z Suwałk (kategoria B3) uplasowała się na 5 miejscu. Do medalu zabrakło 21 pkt.

Udanie wypadła też Jadwiga Dudek, druga z zawodniczek Pomorza i Kujaw. Reprezentantka Pionka Włocławek w rywalizacji indywidualnej w kategorii B2 dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium (single i All Events), za to w parze z Mieczysławem Kontrymowiczem z Olsztyna wywalczyła złoty medal. Dudek w grach indywidualnych po eliminacjach zajmowała 3 miejsce 1123 pkt i w półfinale zmierzyła się z kolegą z reprezentacji Kontrymowiczem (1129 pkt i 2 miejsce po eliminacjach). Wygrał Kontrymowicz 190: 152. W parach Dudek z Kontrymowiczem uzyskali 2142 pkt (1005+1137) i zdecydowanie wyprzedzili duety gospodarzy (drugi zaliczył 2010 pkt.). Kontrymowicz został uznany najlepszym zawodnikiem kategorii B2 (2 złote i srebrny medal).

Startujący w kategorii B3 Zbigniew Strzelecki, aktualny wicemistrz świata w singlach i Stanisław Poświatowski zajmowali odpowiednio 6 i 9 miejsce, zaś w All Events 11 i 7.