Gostynin- podium
Na zakończenie tegorocznego sezonu kręglarskiego nasz reprezentant Władysław Wakuliński zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju dla osób słabo widzących i niewidomych w Gostyniu. Zawody w kręglach klasycznych rozegrane zostały w dniach 7-1- grudnia 2017 roku.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch turach – eliminacjach i finałach, do których kwalifikowało się pięciu czołowych kręglarzy w poszczególnych kategoriach. W B2 Władek Wakuliński, tegoroczny brązowy medalista ME w mikstach, po 4 grach eliminacyjnych zajmował 5 pozycję z dorobkiem 631 pkt. Prowadził Stanisław Fortkowski z Pogórza Tarnów – 676 pkt. przed Mieczysławem Kontrymowiczem (Warmia i Mazury Olsztyn) – 654 pkt. Do finałowej rozgrywki, w której zawodnicy na 4 torach oddawali po 15 rzutów, zaliczały się też dwie najlepsze gry z eliminacji. Wakuliński w finale zaliczył 322 pkt i ostatecznie z dorobkiem 662 pkt uplasował się na 3 miejscu. Wygrał Kontrymowicz – 677 przed Fortkowskim – 671.
W kategorii B1 mężczyzn startował drugi z zawodników KSN Łuczniczka Sylwester Dołasiński, który po eliminacjach zajmował z dorobkiem 341 pkt 3 miejsce, Niestety, miał słabsze dwie gry finałowe i ostateczni ukończył turniej na 4 pozycji. Udział naszych zawodników w tym turnieju był możliwy dzięki wsparciu ze strony firmy Agrolok.