druyna_ksn_Łuczniczka

Karolina Rzepa zrewanżowała się Magdalenie Rataj za ubiegłoroczną porażkę i po raz piąty sięgnęła po Puchar Polski osób słabo widzących i niewidomych.

Przed rokiem w Łodzi Rzepa w kategorii B1 ( niewidomi) niespodziewanie przegrała finałowe gry o Puchar Polski z Rataj. W Suwałkach doszło do rewanżu dwóch reprezentantek naszego klubu. W eliminacjach Karolina uzyskała 722 pkt i zdecydowanie wygrała z Magdą – 608 pkt. O pucharowym triumfie decydowały jednak dwie finałowe gry. Tym razem nie doszło do niespodzianki. Popularna „Karolcia”, która w tym roku skupiła się przede wszystkim na kolarstwie tandemowym, gdzie latem we Włoszech zajęła wraz z pilotem Edytą Jasińską 8 miejsce w świecie w jeździe indywidualnej na czas pokazała, że nie zapomniała grać w bowling uzyskując w dwóch grach 254 pkt (139+115), zaś Rataj zaliczyła 181 pkt (104+77). Obie zawodniczki prowadzone przez Kazimierza Fiut, są absolwentkami bądź wychowankami K-PSOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

W kategorii B3 (słabo widzący) pewne zwycięstwo w eliminacjach odniosła reprezentantka naszego klubu Honorata Borawa, zaliczając w 6 grach 975 pkt. W grach finałowych aktualna mistrzyni kraju przegrała jednak z Zofią Sarnacką i Jolantą Pazurkiewicz (obie Warmia i Mazury Olsztyn) zajmując w pucharowych zmaganiach 4 pozycję.

Na 5 pozycji ukończyła turniej w kategorii B2 Mirosława Malcherek, zaś na 8 w kategorii B3 Przemysław Borkowski (oboje Łuczniczka).

KF