W dniach 12-13 kwietnia w Brzesku Władysław Wakuliński zdobył brązowy medal mistrzostw Polski osób słabo widzących i niewidomych w kręglach klasycznych. Piąte miejsce zajęła jego klubowa koleżanka Magdalena Rataj.

Wakuliński przed rokiem był wicemistrzem kraju w kategorii B2. Tym razem wystartował w kategorii B3.

- To efekt zaostrzonych międzynarodowych badań, które przeszedłem podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy – wyjaśnił zawodnik naszego klubu, wielokrotny reprezentant kraju.

Zmiana kategorii nie przeszkodziła mu jednak w rywalizacji o czołowe lokaty w krajowym czempionacie. Wakuliński po pierwszej części finałowych gier zajmował czwarte miejsce z dorobkiem 681 pkt. (165+175+176+165) i zakwalifikował się do decydującej rozgrywki o medale. W niej zaliczył 663 pkt. (189+160+152+162) i przesunął się na trzecią, medalową, pozycję - 1344 pkt. Wyprzedzający go o 3 pkt. Mariusz Szkudlarek (Tęcza Poznań) wykulał w drugim dniu 640 pkt. i w sumie uzbierał 1324. Mistrzem Polski został Grzegorz Kanikuła (Hetman Lublin) – 1509 pkt, który złoty medal okrasił rekordem Polski – 767 pkt. w czterech grach.

Niewidoma Magdalena Rataj, zawodniczka KSN Łuczniczka oraz wychowanka K-PSOSW nr 1 im Braille’a, rywalizująca w kategorii B1 (asystent Wakuliński) powtórzyła z kolei swoją piątą lokatę z ubiegłorocznych mistrzostw. W pierwszych czterech grach zaliczyła 372 pkt. (94+84+95+99) i nie zdołała zakwalifikować się do czołowej czwórki (zabrakło 46 pkt.).