zawodnicy_kadry

Reprezentant KSN Łuczniczka Bydgoszcz Władysław Wakuliński zajął w mistrzostwach Europy w kręglach klasycznych osób niewidomych i słabo widzących rozegranych w chorwackim Zagrzebiu 10 i 11 miejsce.

W mikście wraz z Ireną Curyło uplasowali się na 6 pozycji.

Wakuliński był jedynym przedstawicielem bydgoskiego klubu w polskiej reprezentacji. W eliminacjach kategorii B3 zaliczył 690 pkt., co dało mu 11 lokatę i awans do 12-osobowego finału. W decydującej rozgrywce reprezentant Łuczniczki zagrał jeszcze lepiej uzyskując 702 pkt., plasując się na 10 pozycji. W klasyfikacji generalnej (punkty z eliminacji i finału) nasz zawodnik zajął 11 pozycję - 1392 pkt. Na 8 pozycji sklasyfikowany został jego reprezentacyjny kolega Grzegorz Kanikuła.

Należy podkreślić, że Władek przez wiele lat grał w kategorii B2. W ubiegłorocznych mistrzostwach, po przejściu kolejnych badań okulistycznych, został przesunięty do kategorii B3.

- To dobry wynik, choć lekki niedosyt pozostał, gdyż zarówno w eliminacjach , jak i finale przytrafiła mi się jedna słabsza gra – podsumował swój występ reprezentant KSN Łuczniczka.

W mikście Wakuliński wraz z Ireną Curyło w eliminacjach zajęli 6 miejsce i awansowali do gier pucharowych. W pierwszej z nich przegrali z parą rumuńską Boanda/Tescu 0:2, która dotarła aż do finału, a tam uległa drugiemu polskiemu mikstowi Maria Harazim – Grzegorz Kanikuła 0:2.

Biało-czerwoni w sumie zdobyli 15 medali, 10 w rywalizacji indywidualnej (5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe, w drużynie złoty i srebrny oraz w mikstach złoty i 2 srebrne.