zawodniczki_KSN

Niewidome Karolina Rzepa i Magdalena Rataj oraz słabo widząca Mirosława Malcherek i słabo widzący Władysław Wakuliński z powodzeniem rywalizowali w październikowych zawodach w kręglach klasycznych i bowlingu.

W obu dyscyplinach reprezentanci KSN Łuczniczka plasowali się na czołowych pozycjach.

W „klasyku” rozegranym na początku października w Pucku  najpierw odbyła się rywalizacja w ramach ogólnopolskiego turnieju „Cross”. W kategorii B1 cztery czołowe zawodniczki  kwalifikowały się do finałowej rozgrywki, a stawką był Puchar Polski.  Pierwszą cześć zawodów rozstrzygnęła na swoją korzyść Regina Szczypiorska z Moreny Iława – 431 pkt. Druga była Rzepa – 378 pkt. a trzecia Rataj – 372 pkt. Finałową stawkę uzupełniła Mieczysława Stępniewska z Omegi Łódź – 352 pkt. W Pucharze Polski zwyciężyła Stępniewska – 212 pkt., przed Szczypiorską – 197, Rzepą – 192 i Rataj – 164. Asystentem zawodniczek KSN Łuczniczka był Władysław Wakuliński, który rywalizował w kategorii B3 zajmując dwukrotnie 4. miejsca (649 i 339 pkt.).

Na ogólnopolski turniej Cross i Grand Prix Polski w bowlingu Magda z Karoliną oraz Mirką Malcherek i  asystentem Kazimierzem Fiut wybrali się tydzień później do Rzeszowa. Reprezentantki KSN Łuczniczka  zdominowały rywalizację w kategorii B1. W turnieju ogólnopolskim i Grand Prix pewnie triumfowała Rzepa – 6 gier - 639 i 3 gry - 320 pkt. a drugie miejsce zajmowała Rataj – 456 i 261 pkt.  W kategorii B2 Mirosława Malcherek uplasowała się odpowiednio na 4 i 3 pozycji z wynikami – 781 i 376 pkt.

Polski Związek Kręglarski – sekcja niepełnosprawnych opublikował aktualny ranking w kręglach klasycznych i bowlingu. W kręglach w kategorii B1 kobiet 5. miejsce zajmuje Magdalena Rataj,  7. Karolina Rzepa, 10. Katarzyna Świątek, a 11. Katarzyna Olesińska, W tej samej kategorii u mężczyzn 7. pozycję zajmuje Sylwester Dołasiński, natomiast w kategorii B3 4. miejsce zajmuje Władysław Wakuliński. W bowlingu u kobiet w  kategorii B1 prowadzi Karolina Rzepa – 87 pkt., przed Katarzyną Świątek – 75 i Magdaleną Rataj – 56, w kategorii B2 – 3. Miejsce zajmuje Mirosława Malcherek, zaś 5 Jolanta Szapańska, natomiast w kategorii B3 na 2.pozycji plasuje się Honorata Borawa.