nagrodzone zawodniczki

Niewidoma Karolina Rzepa z KSN Łuczniczka Bydgoszcz mistrzynią Polski słabowidzących i niewidomych w bowlingu. Brązowe medale w łódzkiej kręgielni „Grakula” dołożyły jej klubowe koleżanki Mirosława Malcherek i Honorata Borawa.

Turniej o medale mistrzostw kraju składał się z dwóch części: 6 gier eliminacyjnych i 6 finałowych. Na końcowy rezultat składała się suma punktów uzyskach w 12 grach. Pierwsza część rywalizacji o medale w kategorii B1 przyniosła pewne niespodzianki. Wielokrotna złota medalistka, reprezentantka kraju Karolina Rzepa, obecnie łącząca kolarstwo tandemowe z bowlingiem, nie mogła sobie poradzić z trudnym smarowaniem toru i zajmowała dopiero 2. miejsce z rezultatem 572 pkt. Prowadziła jej klubowa koleżanka ubiegłoroczna brązowa medalistka Magdalena Rataj – 634. Na 4 pozycji plasowała się trzecia z zawodniczek naszego klubu, broniąca srebrnego medalu, Katarzyna Świątek – 526 pkt. W finałowej rozgrywce całkowicie pogubiła się Rataj zdobywając jedynie 387 pkt. i ostatecznie zajęła 5 pozycję. Obrończyni tytułu Rzepa zaliczyła 630 pkt., i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Świątek uzyskała 503 pkt, co wystarczyło do utrzymania 4 pozycji. Trenerem i asystentem niewidomych zawodniczek był Kazimierz Fiut.

W kategorii B2 po eliminacjach prowadziła z dorobkiem 848 pkt. Mirosława Malcherek. W finale dołożyła 810 pkt., lecz dwie rywalki tym razem były nieco lepsze. Brąz to i tak duży sukces bydgoszczanki. Do srebrnego medalu zabrakło jej zaledwie 4 pkt, a do złotego 32. Dopiero na 4 pozycji uplasowała się obrończyni tytułu Jadwiga Rogacka z Pionka Włocławek (strata 16 pkt. do brązowej medalistki). Na 6 pozycji ukończyła turniej druga nasza zawodniczka Jolanta Szapańska – 709+820 pkt.

Niewiele brakowało, aby do finałowej rozgrywki nie zakwalifikowała się ubiegłoroczna wicemistrzyni kraju Honorata Borawa. Ostatecznie nasza reprezentantka awansowała z 7 rezultatem 736 pkt. W finale zagrała już znacznie lepiej. Uzyskała drugi wyniki 961 pkt., co pozwoliło jej zdobyć brązowy medal.