nagrodzone zawodniczki

Władysław Wakuliński z KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz został wicemistrzem Polski słabowidzących i niewidomych w kręglach klasycznych. W czołówce plasowały się też niewidome: Karolina Rzepa i Magdalena Rataj.

Finałowy turniej został rozegrany w Gostyniu, a wystartowali w nim zawodnicy wyłonieni w turnieju eliminacyjnego w Pucku. Do decydującej rozgrywki zakwalifikowała się trójka reprezentantów naszego klubu. Rozegrano w nim najpierw cztery gry półfinałowe, a następnego dnia, w ścisłym finale, kolejne cztery.

Bardzo emocjonujący bój o medale stoczyli mężczyźni w kategorii B3, a wśród nich nasz Władek. Po czterech seriach rzutów dwa zawodnicy: Tomasz Ćwikła i Daniel Jarząb mieli na swym koncie po 707 pkt., a trzeci Wakuliński miał tylko punkt mniej. W decydującej rozgrywce doskonale sobie poradził Ćwikła wywodzący się z Nakła, lecz reprezentujący Morenę Iława, który uzyskał aż 746 pkt. O srebro do ostatniego rzutu rywalizowali Jarząb z Tęczy Poznań i Wakuliński. Ostatecznie nasz zawodnik „wykulał” 680 pkt., a jego rywal 671 i srebrny medal stał się faktem. To kolejny sukces w karierze wielokrotnego reprezentanta kraju i medalisty mistrzostw Polski i Europy.

               W kategorii B1 po pierwszym dniu na 4. miejscu plasowała się Karolina Rzepa , a na 5. Magdalena Rataj (asystent Kazimierz Fiut). Rzepa zakwalifikowała się do ścisłego finału, lecz nie zdołała wyprzedzić żadnej z rywalek i pozostała na 4 pozycji. Serdecznie gratulujemy naszemu medaliście i zawodniczkom.