zawodniczki KSN_Łuczniczka

Komplet miejsc na podium zajęły w kategorii B1 reprezentantki KSN Łuczniczka Bydgoszcz. Zwyciężyła Karolina Krzepa przed Magdaleną Rataj i Katarzyną Świątek. Druga w kategorii B3 była Honorata Borawa, a trzecia w kategorii B2 Mirosława Malcherek.

Turniej rozgrywany w dniach 23-24 października w opolskiej kręgielni FitLife składał się z dwóch części. W pierwszej, każdy zawodnik, zagrał 6 gier. Suma punktów wyłoniła czołową czwórkę w każdej kategorii, która kwalifikowała się do finałowej rozgrywki. Tam pierwszy grał z czwartym, a drugi z trzecim Kto „wykulał” więcej punktów w 3 grach awansował do ścisłego finału, a przegrany rywalizował o 3 miejsce.

W kategorii B1 kobiet po 6 grach prowadziła Karolina Rzepa – 621 pkt. przed Magdaleną Rataj – 449, pkt., Barbarą Szypułą z Piekar Śląskich – 445 pkt. i Katarzyną Świątek – 422. W finałowej rozgrywce Rzepa najpierw pokonała Świątek – 363:213, a następnie Rataj 288:238, która wcześniej wygrała z Szypułą 238:225. Tym samym Rzepa zajęła pierwsze, a Rataj drugie miejsce. W rywalizacji o trzecią pozycję Świątek pokonała Szypułę 286:234. To duży sukces naszych niewidomych zawodniczek zwłaszcza, że w Opolu musiały sobie radzić bez swojego trenera i asystenta Kazimierza Fiut (choroba).

W kategorii B2 Mirosława Malcherek po pierwszej części zajmowała z dorobkiem 821 pkt. 3 miejsce. Takie też zajęła w końcowej klasyfikacji po grach finałowych. Malcherek przegrała z Jadwigą Rogacką (Pionek Włocławek) 417:474, a w pojedynku o 3 miejsce pokonała Barbarę Łuczyszyn (Podkarpacie Przemyśl) 403:386.

Swoje drugie miejsce po części zasadniczej w kategorii B3 utrzymała w finale Honorata Borawa. Nasza zawodniczka w 6 grach zaliczyła 866 pkt., w półfinale okazała się lepsza od Elżbiety Malinowskiej (Hetman Lublin) 418:378, zaś w finale musiała uznać wyższość prowadzącej po części zasadniczej Zofii Sarnackiej z Olsztyna 449:516.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy.