Drukuj
Zawodnicy i asystenci z pucharami i medalami
Komplet medali w kategorii B1 oraz brąz w kategorii B3 zdobyły reprezentantki naszego klubu w rozegranych w dniach 16-19 marca w Opolu mistrzostwach Polski w bowlingu osób słabo widzących i niewidomych.
W rywalizacji zawodniczek niewidomych o medale przystąpiły cztery reprezentantki KSN Łuczniczka. Wszystkie podopieczne Kazimierza Fiut spisały się znakomicie. Po 6 grach eliminacyjnych plasowały się na czterech czołowych pozycjach. Prowadziła obrończyni tytułu Karolina Rzepa przed Renatą Domin, Katarzyną Świątek oraz Magdaleną Rataj. Po kolejnych 6 grach finałowych po raz ósmy w karierze złoty medal zdobyła Rzepa – 1309 pkt. (695+614), tytuł wicemistrzowski obroniła Świątek (asystent Krystian Malcherek) – 1124 (557+567), a swój pierwszy brązowy krążek zdobyła Domin – 1056 (578+478). Na czwartej pozycji uplasowała się Rataj – 993 (537+456).

W tej samej kategorii u mężczyzn po eliminacjach na 3. miejscu plasował się Lesław Domin (asystent K. Fut). W finałowej rozgrywce nie zdołał jednak utrzymać medalowej pozycji plasując się ostatecznie z dorobkiem 1163 pkt. (621+542) na 4 pozycji.
W kategorii B3, słabo widzących kobiet, udany powrót po macierzyńskiej przerwie zanotowała Honorata Borawa, wielokrotna medalistka i reprezentantka kraju, która po eliminacjach plasowała się na 4. miejscu, by w finale awansować na pozycję medalową zdobywając wynikiem 1690 pkt. (794+896) brązowy medal.

Do finału kategorii B2 kobiet z 10. pozycji zakwalifikowała się Jolanta Szapańska. Ostatecznie zajęła 9. lokatę – 1374 pkt. (670+704). Ta sztuka nie udała się Januszowi Polakowskiemu, który w eliminacjach zajął 23 lokatę.

W maju w Pradze odbędą się w mistrzostwa Europy, a zarazem kwalifikacje do światowych igrzysk niewidomych World Games, które z kolei rozegrane zostaną w sierpniu w Birmingham (W. Brytania). Duże szanse startu w europejskim czempionacie ma Karolina Rzepa.