Trzy czołowe zawodniczki w kategorii B1.od lewej Renata  Domin z synem Kubą, Karolina Rzepa z asystentem Władysławem  Wakulińskim oraz Regina Szczypiorska z Moreny Iława.
Karolina Rzepa, Renata Domin, Magdalena Rataj i Katarzyna Świątek oraz Sylwester Dołasiński i Lesław Domin awansowali w kategorii B1 (niewidomi) do finału mistrzostw Polski w kręglach klasycznych. W kategorii B3 dokonał tego też triumfator Władysław Wakuliński.
W zawodach eliminacyjnych rozegranych w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2023 w kręgielni w Gostyniu w kategorii B1 kobiet zwyciężyła Karolina Rzepa - 484 pkt. przed swoją klubową koleżanką Renatą Domin - 466 oraz wielokrotną mistrzynią kraju Reginą Szczypiorską (Morena Iława) - 454. Na 4. pozycji uplasowała się Magda Rataj - 408, a 6. była Kasia Świątek - 345.

W tej samej kategorii w rywalizacji mężczyzn do finału zakwalifikowała się dwójka reprezentantów KSN Łuczniczka. Z 5. pozycji Sylwester Dołasiński - 451 pkt. i z 6. Lesław Domin - 380. Asystentami zawodników niewidomych byli Władysław Wakuliński i Kazimierz Fiut.

W kategorii B3 o sporą niespodziankę postarał się Władek Wakuliński, który z bardzo dobrym wynikiem 722 pkt. wyprzedził o 2 pkt. Grzegorza Kanikułę (Hetman) Lublin) i o 11 Tomasza Ćwikłę (Morena).

W rywalizacji pań 12. miejsce z rekordem życiowym - 461 pkt. zajęła Kornelia Żubkowska, zaś Janusz Polakowski zajął 20. miejsce – 429 (barak awansu).

Finałowy turniej, który wyłoni medalistów mistrzostw Polski, odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w Tarnowie Podgórnym.