Medalistki wraz z asystentami w kategorii B1 na podium: od lewej: Regina Szczypiorska, Karolina Rzepa z Władkiem Wakulińskim i Renata Domin z Ewą Iwicką.
Karolina Rzepa nasza niewidoma reprezentantka drugi raz z rzędu, a trzeci w karierze, została mistrzynią Polski Niewidomych i Słabowidzących w kręglach klasycznych. Wicemistrzem został słabowidzący Władysław Wakuliński, a po raz pierwszy w karierze po medal – brązowy - sięgnęła niewidoma Renata Domin.
Kadrowicze z klasyka: Renia, Magda, Karolina, Sylwek i Władek oraz asystenci Krystian i Kazimierz

 

W poniedziałek 16 stycznia ogłoszone zostały kadry narodowe w bowlingu i kręglach klasycznych. Do bowlingowej kadry, w której była Karolina Rzepa, dołączyła w kategorii B1 Katarzyna Świątek. Jeszcze więcej przedstawicieli mamy w kadrze kręgli klasycznych. W kategorii B1 kobiet znalazły się Karolina Rzepa, Renata

Karolina z koleżankami z reprezentacji włocławianką Jadwigą Rogacką (z lewej) i brodniczanką Jolantą Lewandowską.
Niewidoma Karolina Rzepa, po raz pierwszy w historii KSN Łuczniczka, znalazła się w gronie laureatek plebiscytu na Sportowca Roku 2023 organizowanego przez Gazetę Pomorską, Express Bydgoski i toruńskie Nowości.
Karolina wraz z przewodnikiem Dawidem na trasie biegu
To był bardzo pracowity weekend dla dwóch zawodniczek naszego klubu Karoliny Rzepy i Katarzyny Świątek oraz ich trenera Kazimierza. W piątek 10 listopada, z pozytywnym skutkiem rywalizowały w ogólnopolskim turnieju bowlingowym z okazji Dnia Niepodległości w Lublinie, a dzień później, z tej samej okazji, przebiegły w Bydgoszczy 5 kilometrową trasę ze stadionu Zawiszy do Myślęcinka i z powrotem.
ekipa z Bydgoszczy z pucharami
Katarzyna Świątek w bowlingowym Grand Prix rozegranym w dniach 19-22 października w Opolu okazała się o 3 punkty lepsza od swojej klubowej koleżanki Karoliny Rzepy, triumfatorki Światowych Igrzysk w Birmingham. W finale to jednak mistrzyni odniosła przekonywujące zwycięstwo w rywalizacji zawodniczek kategorii B1 (niewidomi). U mężczyzn triumfował zajmujący po eliminacjach trzecie miejsce kolejny reprezentant KSN Łuczniczka Lesław Domin.
uczestnik szkolenia gotowy do oddania rzutu

W sobotę 14 października gościliśmy w kręgielni w Tucholi, gdzie szukaliśmy młodych talentów do gry w kręgle klasyczne.

Triumfatorzy kategorii B3 - pierwszy z lewej Władysław Wakuliński, obok Tomasz Ćwikła,  Ireneusz Stankiewicz i Daniel Jarząb
Czwórka reprezentantów naszego klubu stanęła na podium w rozegranych w Pucku w dniach 28.09 – 1.10 2023 zawodach Pucharu Polski w kręglach klasycznych. Na tym najwyższym niewidoma Karolina Rzepa.
dekoracja trójek: z prawej Karolina wespół ze Stanisławem  i Mietkiem
Reprezentantka naszego klubu Karolina Rzepa zdobyła dwa złote oraz srebrny i brązowy medal w Światowych Igrzysk Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu, które w dniach 21-26 sierpnia 2023 roku odbyły się w brytyjskim Birmingham.