Drukuj
W dniach 23-26.06.2019 roku w Puszczykowie na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Nordic Walking na dystansie 5 km.
Zawodnicy zmierzyli się nie tylko z przeciwnikami, z trasą, ale również ze swoimi ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności. Jak zwykle nasz Klub reprezentowała silna, duża grupa zawodników, która zdobyła 3 medale.
W kategorii Kobiet B1( niewidome) Ewa Bosek wraz ze swoją przewodniczką Marysią Przybyłek zajęła 1 miejsce, złoty medal, Ewka nie odpuszcza i nadal jest najszybszą kobietą  niewidomą uprawiającą nordic walking w Polsce.
W kategorii Kobiet B2 (słabowidzące) 3 miejsce zajęła Patrycja Doman, nasza najmłodsza zawodniczka uprawiająca „kijkarstwo”.
W kategorii mężczyzn B2 (słabowidzącyc) Bosek Grzegorz zajął  8 miejsce, Walczak Kacper 5 miejsce oraz Olendrzyński Mateusz, który zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Organizatorem było Stowarzyszenie Cross a koordynatorem Lidka Piechowicz z „Razem na Szlaku” Poznań
Naszym zawodnikom gratulujemy wyników, oby tak dalej.

Zdjęcia: Wiesia Sych i Grzegorz Bosek