Reprezentanci naszego klubu na turnieju, Szymon, Agnieszka i Łukasz

W dniach 20-23.01.2022 odbył się międzynarodowym turnieju showdown w malowniczym mroźnym i ośnieżonym Fińskim Pajulahti.

W dniach 30.09.-03.10.2021 w hotelu Akor w Bydgoszczy odbył się drugi półfinałowy turniej mistrzostw Polski w showdownie. Bydgoszczanie wygrali wśród kobiet i mężczyzn (tu aż pięć czołowych miejsc!).
Organizatorem bydgoskiego półfinału Polska Północ było Stowarzyszenie Cross w Warszawie, a koordynatorem z jego ramienia Sebastian Michailidis z Ikara Lublin przy dużym współudziale i pomocy Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka w Bydgoszczy.

Deblowe mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących w showdownie odbyły się w Boguszowie-Gorcach k. Wałbrzycha w dniach 12-16.08.2021. Z dobrej strony pokazał się duet z KSN Łuczniczka Bydgoszcz, który dotarł aż do finału imprezy.

O krajowy czempionat w deblu rywalizowano dopiero po raz drugi. Zawody w deblu zyskują coraz większą popularność w Polsce, o czym świadczy liczba zgłoszonych zawodników do turnieju. Tegoroczne mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, bardzo wiele meczów rozstrzygano dopiero w tie-breaku.

Bydgoskie ekipy zakończyły swoje zmagania na IV (Bydgoszcz 2) oraz III (Bydgoszcz 1) miejscach. Dla Bydgoskiej reprezentacji showdown był to trzeci rok z rzędu, kiedy zawodnicy wchodzący w jej skład stawali na podium Drużynowych Mistrzostw Polski w Showdown.