grzegorz_kłos_z_asystentem_arkadiuszem_gęstwińskim_w_strojach_kadry

Po raz pierwszy w Polsce, a trzeci na świecie w Olsztynie w dniach 07-13 listopada 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym.

Do stolicy Warmii i Mazur przyjechało 36 zawodników i zawodniczek z 7 krajów. Wśród nich znaleźli się wyborowi strzelcy z Austrii, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Czech, Malezji i Polski. Nasz klub Łuczniczkę Bydgoszcz reprezentował dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Grzegorz Kłos wraz z asystentem Arkadiuszem Gęstwińskim, który od kilku lat pomaga naszemu strzelcowi osiągać coraz to lepsze wyniki.

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach karabinu pneumatycznego (postawie leżąc, postawie stojąc oraz 3x40 – czyli konkurencja mieszana, gdzie zawodnicy oddają po 40 strzałów klęcząc, 40 leżąc i 40 stojąc). W konkurencjach leżąc i stojąc strzelcy oddają w serii kwalifikacyjnej po 60 strzałów, najlepsza ósemka awansuje do serii finałowej, gdzie walczy w bezpośredniej rywalizacji o miejsca od 1 do 8. Zawodnik naszego klubu po zaciętej „walce” w postawie leżąc w serii kwalifikacyjnej z wynikiem 633,4 pkt., czyli swoim rekordem życiowym, awansował do serii finałowej, gdzie ostatecznie uplasował się na bardzo wysokim szóstym miejscu, co jak sam powiedział jest dobrym wynikiem, aczkolwiek pozostaje pewien niedosyt, że nie udało się zdobyć medalu Mistrzostw Świata. W pozostałych konkurencjach uplasował się na 8 miejscu w postawie 3x40 z wynikiem 1232 pkt. i na 14 w postawie stojąc z wynikiem 593,6 pkt. Dodać należy, że poziom zawodów był bardzo wysoki, a zawodnicy biorący udział w tej imprezie to ścisła światowa czołówka.

Grzegorz Kłos

Fotorelacja Link: