baner projektu

Sześć miejsc na podium w mistrzostwach województwa kujawsko – pomorskiego
w bowlingu rozegranych w bydgoskiej kręgielni Broadway zajęli reprezentanci KSN Łuczniczka.

W kategorii B1:  Karolina Rzepa (absolwentka) oraz Katarzyna Świątek i Magdalena Rataj (wychowanki Ośrodka Braille’a)  w rywalizacji open (kobiety razem z mężczyznami) nie dały się pokonać zawodniczce i zawodnikom Pionka Włocławek/Brodnica. Karolina Rzepa, skupiona w tym roku na kolarstwie tandemowym, gdzie w mistrzostwach świata wraz z pilotem Edytą Jasińską zajęła wysokie 8 miejsce pokazała, że nie zapomniała grać w bowling i zwyciężyła z rezultatem 740 (680+60) pkt. Drugie miejsce przypadło Kasi Świątek – 683 (623+60) zaś trzecie Magdzie Rataj – 574 (514+60) pkt. Czwarte miejsce zajął  Grzegorz Lisiński – 519, a piąte Agnieszka Smoła (oboje Pionek Włocławek) – 501 (441+60) pkt.

W kategorii B2 bezkonkurencyjna okazała się Jadwiga Rogacka (Pionek) – 1130 (1070+60) pkt, która wyprzedziła Arkadiusza Gęstwińskiego (Łuczniczka) – 932 pkt, Jana Smołę (Pionek) – 877 pkt i Mirosławę Malcherek (Łuczniczka) - 842 (782+60) pkt.  Na 7 miejscu został sklasyfikowany Benek Olejnik (Łuczniczka) – 606 pkt.

Reprezentanci KSN Łuczniczka zaliczyli dublet w kategorii B3. Triumfowała Honorata Borawa – 1006 (946+60) pkt  przed Sebastianem Damaszkiem – 872 pkt i Hanną Maćkowiak (Pionek) – 849 (789+60) pkt. Na 7. pozycji uplasował się Przemysław Borkowski – 669 pkt, na 9. Patrycja Koza– 661 (601+60), a na 12. Paweł Malcherek – 469 pkt. .

Zawody były dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Miasto Bydgoszcz