Na zdjęciu podium na najwyższym stopniu Jolanta razem z Grzegorzem na drugim miejscu Zawodnik z Olsztyna na trzecim z Włocławka Na zdjęciu podium na najwyższym stopniu Jolanta razem z Grzegorzem na drugim miejscu Zawodnik z Olsztyna na trzecim z Włocławka
W dniach 25-28.05.2023 w Starachowicach odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelectwie pneumatycznym osób z dysfunkcją wzroku. W szranki stanęło niemal 40 zawodników, którzy reprezentowali kluby z całej Polski.
Zawodnicy rywalizowali na obiekcie klubu ŚWIT Starachowice, który jest areną zmagań zawodników pełnosprawnych z całego kraju, a od niedawna stanowi również zaplecze treningowe najlepszych strzelców z dysfunkcją wzroku podczas zgrupowań i konsultacji kadry strzeleckiej.

Nasz wyborowy strzelec Grzegorz Kłos jak zwykle nie zawiódł zdobywając 2 złote medale. Brązowy medal do worka Łuczniczki dorzuciła Jolsnta Szapańska w postawie leżąc. Tuż za podium uplasowała się Ewa Bosek W postawie stojącej natomiast w leżącej zajęła 5 miejsce.