Karolina Rzepa, reprezentantka naszego klubu, zajęła w japońskiej Fukuoce piąte i szóste miejsce w mistrzostwach świata słabo widzących i niewidomych.

Przed 2 laty w Seulu Rzepa dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium. Tym razem rywalki okazały się nieco lepsze, choć gdyby wynik jaki uzyskała w drugim dniu zawodów zaliczyła dzień wcześniej to sięgnęłaby po brązowy medal.
 
 
- Cóż możemy tylko gdybać. Niestety, pierwszy dzień, kiedy rywalizowaliśmy o medale w singlach, zupełnie mi nie wyszedł, zaliczyłam w 6 grach zaledwie 632 pkt, co dało mi szóste miejsce – zdradza Karolina. - W drugim dniu było już znacznie lepiej. Zagrałam „swoje” 793 pkt, co w klasyfikacji All Events (suma punktów z wszystkich gier)przesunęło mnie na 3 pozycję. Nie zdołam jednak tej lokaty utrzymać, albowiem w kolejnych ośmiu grach (2 razy po cztery) zagrałam nieco słabiej od rywalek i ostatecznie uplasowałam się na piątej pozycji. Do brązowego medalu, który przypadł Koreance Yang Hyun Kyung, zabrakło niewiele – 42 pkt.
 
- Bardzo mnie wspierał trener Marek Charęziński. Szkoda jednak, że nie mógł mi w Japonii towarzyszyć mój instruktor i asystent Kazimierz Fiut, z którym trenuję od 7 lat. Z nim czuję się znacznie pewniej. Mam nadzieję, że w kolejnym czempionacie zagram, przede wszystkim, równiej, co pozwoli mi na zajęcie wyższej lokaty – podsumowała Karolina.
 
FB IMG 1503904569200
 
 
Z piątki reprezentantów naszego kraju prowadzonych przez trenera kadry Witolda Pankaua, na podium i to dwukrotnie stanęła jedynie Jadwiga Rogacka. Zawodniczka Pionka Włocławek zdobyła w singlu i All Events brązowe medale. W kategorii B1 mężczyzn Zdzisław Koziej zajmował dwukrotnie 6 miejsce, w B2 mężczyzn Mieczysław Kontrymowicz – 13 i 10, zaś w B3 Zbigniew Strzelecki – 10 i 9. W dwójkach B1/B3 Koziej ze Strzeleckim i w B2/B2 Rogacka z Kontrymowiczem uplasowali się na 5 pozycjach, w trójkach Koziej, Kontrymowicz, Strzelecki zajęli 9 miejsce, natomiast w czwórkach Koziej, Rogacka, Kontrymowicz, Strzelecki ukończyli rywalizację na 6 pozycji.
 
 
Karolina wraz z koleank