Zdobywcy Pucharu Polski w kręglach klasycznych- trzecia z prawej Karolina Rzepa
Czwórka reprezentantów naszego klubu stanęła na podium w rozegranych w Pucku w dniach 28.09 – 1.10 2023 zawodach Pucharu Polski w kręglach klasycznych. Na tym najwyższym niewidoma Karolina Rzepa.

To jest sezon Karoliny. Ma na swym koncie medale mistrzostw Europy w bowlingu kręglach klasycznych. Triumfowała też w Światowych Igrzyskach w bowlingu. W krajowej rywalizacji złote medale zdobyła w mistrzostwach Polski w bowlingu i kręglach klasycznych. W Pucharze Polski również okazała się najlepsza w obu dyscyplinach. W minioną sobotę uczyniła to w kręglach klasycznych. W puckiej, bardzo wymagającej kręgielni, zacięty bój o zwycięstwo w kategorii B1 stoczyła z wieloletnią reprezentantką kraju Reginą Szczypiorską z Moreny Iława i klubową koleżanką Renatą Domin. Po grach eliminacyjnych prowadziła Rzepa – 422 pkt., druga była Szczypiorska – 379, a trzecia Domin – 378. Do 4-osobowego finału zakwalifikowała się także Katarzyna Świątek – 335 pkt., zaś na 5. miejscu uplasowała się Magdalena Rataj (obie wywodzące się z KSN Łuczniczka) – 313. W finale za odrabianie strat zabrały się Szczypiorska i Domin. Ostatecznie zawodniczce Moreny, która w jednej z gier wykulała 150 pkt. zabrakło do zwycięstwa 3. pkt., natomiast Domin 18. Ostatecznie Karolina Rzepa zaliczyła 833 pkt. (w finale 411), Regina Szczypiorska – 830 (w finale 451), a Renata Domin - 815 (w finale 437).

Bardzo dobrą dyspozycję w tegorocznym sezonie potwierdził też Władek Wakuliński rywalizujący w kategorii B3. Do brązowego medalu w krajowym czempionacie dołożył bowiem srebrny krążek w Pucharze Polski. Nasz reprezentant zarówno w eliminacjach, jak i w finale uzyskał drugi rezultat. W obu przypadkach lepszy okazał się jedynie Tomasz Ćwikła z Moreny. Wakuliński zaliczył 702 i 656 pkt., a jego rywal 721 i 709.

Na najniższym stopniu podium, podobnie jak w mistrzostwach Polski, stanął też Sylwester Dołasiński w kategorii B1. Nasz reprezentant w eliminacjach zaliczył 411 pkt., co dawało mu 3. miejsce i awans do finału. W nim uzyskał słabszy rezultat 348 pkt., lecz zdołał utrzymać zajmowaną pozycję. Triumfował Jan Zięba z Debiutu Stąporków przed Szczepanem Polkowskim z Moreny. Startujący w tej kategorii Lesław Domin zajął 6. miejsce, natomiast w kategorii B3 kobiet 12. była Kornelia Żubkowska.

Asystentami naszych zawodniczek i zawodników w kategorii B1 byli: Ewa Iwicka, Władysław Wakuliński i Kazimierz Fiut.