Karolina wraz z trenerem prezentuje swoje wyróżnienia
Niewidoma Karolina Rzepa, po raz pierwszy w historii KSN Łuczniczka, znalazła się w gronie laureatek plebiscytu na Sportowca Roku 2023 organizowanego przez Gazetę Pomorską, Express Bydgoski i toruńskie Nowości.

W miniony czwartek 4 stycznia 2024 roku w bydgoskim Hotelu City odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczny plebiscyt na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Rzepa, mistrzyni Światowych Igrzysk Niewidomych i Słabowidzących oraz mistrzyni Europy w bowlingu, a także medalistka mistrzostw Europy w kręglach klasycznych, triumfatorka mistrzostw Polski i Pucharu Polski w obu tych dyscyplinach, głosami swych sympatyków, okazała się najlepsza zarówno
w mieście Bydgoszczy, jak i w całym województwie.

Karolina, która ze względu na trudne warunki atmosferyczne i kolejowy paraliż, dotarła

wraz z trenerem Kazimierzem na galę z lekkim opóźnieniem, odbierając z rąk Macieja Habela, redaktora naczelnego trzech wymienionych wcześniej gazet, pamiątkowe medale oraz dyplomy, gorąco podziękowała wszystkim jej fanom, którzy oddali na nią głosy.

- Cieszę się, że są osoby, które potrafią dostrzec ogromną wartość sportu, docenić zaangażowanie i systematyczną pracę zawodników, także tych z różnymi niepełnosprawnościami, oraz ich trenerów. Niewidomi też potrafią grać i to całkiem nieźle w bowling czy w kręgle klasyczne oraz realizują swe marzenia w wielu innych dyscyplinach. Zachęcam do spróbowania swoich sił

w bowlingu i życzę samych strików!
W gronie laureatek znalazły się też jej koleżanki z reprezentacji Polski także medalistki światowych i europejskich zmagań w obu dyscyplinach: Jadwiga Rogacka i Jolanta Lewandowska z Pionka Włocławek.

Karolina zwyciężając w finale wojewódzkim zakwalifikowała się do plebiscytu ogólnopolskiego, w którym wezmą udział laureaci ze wszystkich regionów z całej Polski. Potrwa on od 9 do 19 stycznia, a wyniki zostaną ogłoszone podczas gali w Warszawie.