Daniel Kuźniar szykuje się do meczu. Kibicują mu klubowi koledzy i koleżanki w charakterystycznych zielonych koszulkach. W tle baner PLS...
Z radością informujemy, że w dniach 11-15 stycznia 2024 roku, Hotel IBIS Centrum w Krakowie był świadkiem piątego turnieju z cyklu "Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown". To wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ Liga po raz pierwszy zawitała do magicznego Krakowa!
Miniony turniej był emocjonującym finałem w ramach Ligi indywidualnej, w której rywalizowano w kategoriach: Kobiet oraz Mężczyzn. Z udziałem dziesięciu świetnych ekip z różnych zakątków Polski, jak: OKS WiM Olsztyn, KSN Łuczniczka Bydgoszcz, IKS Zryw Słupsk, Syrenka Warszawa, IKAR Lublin, Podkarpacie Przemyśl, SMP Chorzów, DoSAN Wałbrzych, UKS Niewidomych Sprint Wrocław oraz licznej ekipy Krakusów, nie zabrakło zaciętej rywalizacji i pasji.
 
Organizatorem projektu Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów – Polska Liga Showdown jest Klub Sportowy Niewidomych Łuczniczka Bydgoszcz, a współfinansowany jest on ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z konkursu 1/2022 pn. „Działamy razem”, kierunek pomocy 3.
 
Nasi zawodnicy mogli cieszyć się nie tylko emocjonującymi momentami gry, ale również doskonałymi warunkami zapewnionymi przez Hotel IBIS Centrum. Stosownie wytłumione sale o idealnej dla showdownowych rozgrywek kubaturze sprzyjały niezapomnianej atmosferze rywalizacji. Natomiast ich doskonałe oświetlenie sprzyjało sędziom w bezbłędnym arbitrażu.
 
Wśród zawodników, bez względu na ich doświadczenie, a także wśród kompletnych debiutantów, których było wielu na poprzedniej Lidze, nie brakowało entuzjazmu i zapału do gry. Zawodnicy uczestniczyli w emocjonujących momentach, chodząc, by obserwować i słuchać pojedynków swoich rywali. Ich żywiołowe komentarze były nieodłączną częścią przerw między rozgrywkami.
 
Śledzenie meczów było ułatwione dzięki Showdown Radio, które niemal na bieżąco relacjonowało wybrane pojedynki w technologii nagrań binauralnych. Na ostatnim turnieju trzech ochotników poświęciło swój czas, by z pełnym zaangażowaniem nagrywać te emocjonujące chwile. Wspomniani ochotnicy to: Daniel Kuźniar, Kazimierz Parzych oraz Przemysław Rogalski.
 
Łukasz Skąpski, przedstawiciel organizatora, zatroszczył się o to, by uczestnicy czuli się swobodnie w nowym miejscu. Dzięki jaskrawym znacznikom i taśmom samozaciskowym wszyscy bezproblemowo odnajdywali się na trasie pomiędzy pokojami a miejscem rozgrywki.
 
Serdecznie dziękujemy zawodnikom za wspaniałą grę w duchu fair play, sędziom na czele z niezastąpioną Anetą Parobczak za wspaniałe sędziowanie, przewodnikom i opiekunom za opiekę nad zawodnikami, a ekipie z Krakowa, na czele z Piotrem Niesyczyńskim oraz Łukaszem Zastępskim za wskazanie Krakowa jako miejsca ligowych rozgrywek oraz za wszelką pomoc, którą panowie służyli w trakcie całego procesu przygotowania turnieju i w trakcie jego trwania. Kraków, dzięki Wam, stał się sercem ligowych rozgrywek Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów.
 
Podium w kategorii Kobiet:
 
1.           Pietruszyńska Katarzyna
2.           Krupa Paulina
3.           Stenka Katarzyna
 
Podium w kategorii mężczyzn:
 
1.           Sobiło Krzysztof
2.           Knaź Przemysław
3.           Budzyński Szymon
 
Uwaga! Ostatnia, tym razem drużynowa Liga, odbędzie się w terminie 08-12.02.2024 w Świdniku. Zalecamy czujne śledzenie ligowego profilu.
 
Ze sportowym pozdrowieniem!
Zarząd KSN Łuczniczka Bydgoszcz